Urobte krok vpred pre vaše zdravie

by spravca
0 comment

Kto netúži byť zdravý, vitálny a šťastný? Túžiť však nestačí. Pre svoje zdravie musíte niečo urobiť. Niekedy stačí jediný krok vpred a odhodlanie zmeniť svoje zaužívané stereotypy. Tým krokom vpred môže byť práve krok samotný. Venujte každý deň zopár minút svižnej chôdzi a pozitívne výsledky na svojom zdraví pocítite o už pár týždňov.

Psychické a fyzické zdravie sú dve časti jedného celku

Dnešná doba chôdzi veľmi nepraje. Cestu do práce a z práce absolvujete autom alebo MHD, do bytu sa vyveziete výťahom a doma trávite čas sedením na gauči s mobilom v ruke. Pohodlný spôsob života ide ruka v ruke s obezitou, ktorá je základom mnohých zdravotných komplikácií. Navyše trpí aj vaša psychika. Nemáte dostatok podnetov a zaťažuje vás stres. Napätie po celom dni na gauči neuvoľníte. Všetky problémy hodiť za hlavu je ťažké, ale pomocou športu sa vám to iste podarí. Fyzická námaha pomáha v tele vyplavovať endorfíny, ktoré tlmia únavu, bolesť a vyvolávajú pocity eufórie. Nemusíte sa ihneď pustiť do vrcholových športových výkonov. Úplne bude stačiť, keď sa začnete venovať chôdzi. Alebo si kúpte kardio stroj, ktorý vás prinúti cvičiť napríklad počas pozerania televízie. Obľúbeným strojom je rotoped nahrádzajúci jazdu na bicykli. Vráťme sa však k jednoduchej, ale účinnej chôdzi. Vedecky bolo dokázané, že už pri prejdení niekoľkých kilometrov denne sa zníži riziko úmrtia na infarkt až o 19 %. Benefity chôdze stoja naozaj za pár minút námahy denne.

Prečo by ste sa mali pravidelne venovať chôdzi

Len 45 minút dennej rýchlej chôdze enormne znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení t.j. infarktu a mŕtvice. Aj taký strašiak ako je cukrovka nebude mať šancu. Samozrejme, že chôdza pomôže znížiť vašu váhu a podporí správnu funkciu metabolizmu. Hlavne starší ľudia obávajúci sa osteoporózy by nemali zaháľať a mali by sa odhodlať každý deň spraviť minimálne 6000 krokov. Chôdza pomáha prekrvovať cievy a bojovať proti vzniku kŕčových žíl. Ak sa budete venovať prechádzke spolu s partnerom, utužíte svoj vzťah a podporíte sexuálny apetít. Pri každom športe sa ľudia natoľko uvoľnia, že ich napadnú nové spôsoby riešenia súkromných i pracovných problémov. Pri chôdzi sa zlepší aj vaša pamäť a koncentrácia. Nie každé počasie je naklonené na prechádzku. Riešením je stepper, ktorý vám v byte nezaberie veľa miesta. Na stránkach internetového obchodu inSPORTline si môžete vybrať z veľkej ponuky mini stepperov alebo klasických stepperov s držadlami. Výhodou e-shopu inSPORTline je bohatá ponuka športových potrieb, prehľadnosť a bezkonkurenčné ceny. Už vám naozaj nič nebráni, aby ste spravili váš prvý krok k zdravému telu.

 

 

 

You may also like