Tenisové oblečenie nie je len módnym výstrelkom

by spravca
0 comment

Ak vám tenis prirastie k srdcu, budete tráviť ne tenisovom kurte dlhé hodiny. Pri hre oceníte nielen kvalitu tenisovej rakety, ale aj vhodné oblečenie a obuv. Na kurte ste neustále v pohybe. Funkčné oblečenie a ľahké materiály vám tento pohyb spríjemnia.

Tenisové oblečenie

Tenis je označovaný ako biely šport a preto veľa hráčov obľubuje na kurte bielu farbu oblečenia. Dnes však máte na výber množstvo iných farieb, strihov aj materiálov. Záleží len od vášho vkusu aké oblečenie si vyberiete. Tenis je veľmi náročný šport, pri ktorom beháte, udierate do loptičky a musíte sa navyše sústrediť na techniku hry a stratégiu. Samozrejme, že toto spojenie znamená litre vypotenej vody. Preto by malo byť tenisové oblečenie vyrobené z ľahkých a priedušným materiálov. Najčastejšie sa na jeho výrobu využíva polyester. Vyberajte si oblečenie určené priamo na tento typ športu. Jeho výrobcovia zohľadnili pri jeho navrhovaní všetky parametre pre najvyšší komfort hrania.

Oblečenie pre mužov a pre ženy

Muži najčastejšie volia na hru tenisové šortky a tričko. Dobrou voľbou je aj polokošeľa. Ženy si na kurt obliekajú topy, tričká a k tomu sukne. Sukňa kombinovaná so šortkami je tiež vhodným oblečením.  Celkovo je pre ženy na trhu bohatší výber. Tenisové dámy, ktoré sa na kurte chcú cítiť príťažlivo, si môžu zakúpiť aj tenisové šaty alebo tričká bez rukávov.

Doplnky

V letnom období iste oceníte rôzne pokrývky hlavy, ktoré vás ochránia pred nebezpečným úpalom. Veľmi módne sú rozličné šatky, šilty alebo aj celé šiltovky. Čelenky zabránia stekaniu potu z čela do očí, u dám slúžia na držanie vlasov a zároveň vďaka nim lepšie sedí šiltovka na hlave. Na výrobu čeleniek sa využíva bavlna. Keďže sa pri hre nedá len tak odskočiť a utrieť sa, často vidíte u hráčov na rukách rôzne potítka. Kvalitné potítka zároveň spevňujú zápästie hráča.

Tenisová obuv

Pri kúpe tenisovej obuvi si dávajte pozor na aký povrch je určená. Môžete sa stretnúť s tenisovou obuvou vhodnou na antuku, na tvrdý povrch akým je betón alebo na umelú trávu resp. na gumu. Práve výber správnej obuvi je najdôležitejší pre komfortnú hru. Tenisová obuv určená na antuku má stromčekovú podrážku. Takýto typ podrážky zabezpečí priľnavosť. Niekedy vo vnútri topánky určenej na antukový povrch nájdete aj sieťku, ktorá zabraňuje vnikaniu antuky do vnútra.  Ak hrávate na rozličných typoch povrchov, siahnite po tenisovej topánke určenej na všetky typy povrchov s viacpruhovou zmesou. Technológie výroby týchto tenisiek im dodávajú vlastnosti, ktoré umožňujú plynulý pohyb pri behu. Majú špeciálne upravenú klenbu, mäkkú podrážku a odvetrávanie. Topánky si vyberajte presne podľa veľkosti chodidla. Obuv určená na tenis sa vie po čase roztiahnuť.  Pri tenise sa veľmi opotrebúvajú ponožky. Tie by mali byť hrubšie, aby zabezpečili stabilitu nohy v teniske. Vhodné sú materiály ako polyester v kombinácii s bavlnou alebo nylonom.

 

 

 

You may also like