Tenis zlepší vašu kondíciu a psychiku

by spravca
0 comment

Tenis je obľúbenou hrou už po stáročia. Môže ho hrať naozaj každý. Nemusíte sa stať profesionálnym hráčom.  Skúste si zvoliť tenis ako vašu voľnočasovú aktivitu a rýchlo zistíte aké benefity vám prinesie. Dá sa povedať, že keď vás tenis začne baviť, stane sa vášňou na celý život.

Hra pre každého počas celého roka

Tenis sa dá hrať počas celého roka. V lete oceníte pohyb na čerstvom vzduchu a v zime sa môžete pred nepriaznivým počasím skryť v krytých halách alebo telocvičniach. Najlepšie podmienky na hranie tenisu sú však práve v lete na antukovom kurte. V zime je vhodnejšie hrať v telocvičniach, ktoré majú povrch upravený na hranie tenisu. Drevené podlahy berte len ako nutné zlo. Tenis hrajú malé deti už od 5 rokov, ale začať sa mu venovať môžete aj v dospelosti. Ak ste partia viacerých tenisových nadšencov, skúste si zahrať zmiešanú štvorhru. Najčastejšie sa tenis hrá ako dvojhra, mužská alebo ženská. Je jedno, ktorému variantu dáte prednosť. Isté je to, že sa pri hre vždy dobre zabavíte a zlepšíte si svoju kondíciu.

Ako začať hrať tenis?

V prípade, že túžite, aby sa vaše dieťa stalo profesionálnym hráčom, začnite ho zoznamovať s tenisom od cca. 5 až 6 rokov. Na výber máte množstvo tenisových škôl, ktoré ponúkajú kurzy alebo tréningy pre všetky vekové kategórie. Výhodou škôl a kurzov je, že sú lacnejšie ako individuálne tréningy s trénerom. Navyše s viacerými ľuďmi v jednom kurze zažijete oveľa viac zábavy a budete sa navzájom povzbudzovať.  Ak nemáte tenisového partnera alebo skrátka chcete mať súkromie pri hre, obráťte sa na profesionálnych trénerov. Tí sa budú venovať počas tréningu len vám a zároveň si s nimi môžete tenis zahrať. Pre začiatočníkov je naozaj dôležité trénovať pod dohľadom odborníkov. Predídete tak zraneniam zapríčineným zlou technikou hry. Ak je vo vašom okolí tenisový klub, prihláste sa doňho. Členstvom získate množstvo výhod a zliav.

Prečo začať hrať tenis?

Tenis nepatrí k najlacnejším športom. Kvalitná výbava, tréner, prenájom ihriska sú finančne náročné. Ak sa však chcete venovať akémukoľvek športu seriózne, vždy je treba na začiatku investícia. Tenis je šport, ktorý precvičí vaše telo komplexne a hlavne vás naučí sebakontrole. Budete pomocou neho lepšie zvládať stres a naučíte sa odreagovať. Ide o šport, v ktorom sa rozvíja fyzická kondícia a aj intelekt. Pri maximálnom výkone sa musíte neustále koncentrovať na techniku hry. To je výborný tréning  pre váš mozog. Čo sa fyzickej kondície týka, posilníte pri hre svaly celého tela. Nohy, ramená, hrudník, brušné svalstvo dostanú pri každom tréningu riadne zabrať. Pri tenise sa zlepšuje aj vaša telesná koordinácia, pretože musíte zosynchronizovať beh, pohyby na všetky strany a úder raketou. V lete oceníte možnosť pohybu na čerstvom vzduchu a prekysličovanie organizmu. Tenis je skvelou cestou k perfektnej postave. Pri jednej hodinovej hre spálite až 1800 kalórií. Zapáčila sa vám myšlienka hrať tenis? Začnite ihneď a iste sa rýchlo do hry zamilujete.

 

 

You may also like